Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bijuu - Ocasí démoni

Shukaku v leseBijuu (čteme "bidžů") jsou ocasí démoni, kteří pocházejí z japonské mytologie. Tito démoni se dají rozdělit do devíti úrovní. Každý z nich má neuvěřitelné množství univerzální chakry, která z nich dělá bojové bestie tak silné, že jedinou možností, jak je zkrotit, je zapečetit je do právě narozených miminek. Ovšem ten, kdo pečeť provede, přitom umírá. Yondaime (Čtvrtý Hokage) byl jeden z těch lidí, kteří obětovali život, aby zapečetili démona a ochránili svět. Člověk se zapečetěným démonem v sobě se nazývá Jinchuuriki (čteme "džinčůriki"). Doposud jsou v Narutovi známí jen Gaara a Naruto. Každý démon má různé množství ocasů v rozsahu od jednoho ocasu až k devíti.

Kyuubi
  • Jednoocasý démon - Ichibi no Shukaku (Ičibi no Šukaku), nabývá vzhledu mývala amerického. Tento démon je zapečetěný uvnitř Gaary, kvůli tomuto má Gaara schopnost ovládat písek. Další překlady: Shukaku, Tanuki.
  • Dvouocasý démon - Nibi no Nekomata, má vzhled kočky. Byl zapečeten v Nii Yugito.
  • Trojocasý démon - Sanbi no Isonade, má vzhled ryby. Tento démon se vyskytl pouze v manze.
  • Čtyřocasý démon - Yonbi no Sokou (Jonbi no Sokó), nabývá vzhledu nějakého plaza. Jinchuuriki Čtyřocasého se vyskytl pouze v manze.
  • Pětiocasý démon - Gobi no Houkou (Gobi no Hókó), nabývá tvaru psa. Tento démon v anime ještě nebyl uveden.
  • Šestiocasý démon - Rokubi no Raijuu (Rokubi no Raidžů), nabývá tvaru lasičky. Tento démon v anime ještě nebyl uveden.
  • Sedmiocasý démon - Shichibi no Kaku, nabývá tvaru jezevce. Tento démon v anime ještě nebyl uveden.
  • Osmiocasý démon - Yamata no Orochi, nabývá tvaru hada. Démon a jeho Jinchuuriki se objevili pouze v manze.
  • Devítiocasí démon - Kyuubi no Youkou (Kjúbi no Yókó), nabývá tvaru lišky. Tento démon je zapečetěný uvnitř Naruta, který má neuvěřitelnou životní sílu. Naruto už se z části naučil ovládat tuto chakru. Další překlady: Kyuubi, Kitsun
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tobi ve třetí osobě..

(Tobi, 16. 11. 2011 21:04)

Tobimu se moc tvůj blog nelíbí. Máš tam strašně moc překlepů a Tobimu se to špatně čte přes masku. Ale jinak dobrý :) Tobimu se těžko čtou "žvásty" o tom, Kdo Tobi vlastně je..

naruto

(narutouz, 27. 7. 2009 12:26)

dik

naruto

(Tyna, 27. 7. 2009 10:55)

maš uuuuužasnew stranky.....Nadherne obrazky